PolÁrní ARTEFAKTY

1901-1904 – SCOTTOVA PRVNÍ EXPEDICE – Discovery Expedition

Bronzová polární medaile bez lišty byla udělena pěti členům Discovery, kteří nesplnili podmínku pro stříbrnou medaili a posádkám lodí Morning a Terra Nova.

Tato bronzová polární medaile byla pro námořníka O. Riley, který byl členem posádky Morning pro obě její plavby do Antarktidy. Byl také uveden v knize „The voyages of the Morning“ na obrázku, který je přílohou.

O. Riley je muž stojící uprostřed a nesoucí části klavíru! Před odjezdem byl klavír představen lodi, posádka jej rozřezala a znovu sestavila v podpalubí. Muži se pak každou noc scházeli kolem klavíru. Poté byla vydána také kniha s názvem „Songs of the Morning“.

1901-1904 – Discovery Expedition – medaile Charlese Roydse

Antarktické sportovní medaile byly uděleny sloužícím důstojníkům na Discovery Expedition jako ceny za jejich sportovní úspěchy, od tažení saní po střelbu z pušky a lyžování. Medaile, byly raženy před expedicí, byly navrženy jako způsob, jak udržet morálku na vysoké úrovni, se sportovními událostmi uspořádanými ke zmírnění nudy během dlouhých zim.

Avers: Stříbrná sportovní medaile udělená nadporučíkovi Charlesi W.R. Roydsovi, lícová strana s emblémem expedice tučňáka na ledové kře, ledovec vzadu obklopený vyvýšeným popisem „DISCOVERY“ NÁRODNÍ ANTARKTICKÁ EXPEDICE 1901.

Revers: Rub se zvýšenou popisem „ANTARCTIC / SPORTS / WON BY“ vyrytý nápis pod LT. C.W.R. ROYDS, R.N.

1910-1913 – Scottova poslední expedice

Terra Nova expedice, oficiálně Britská antarktická expedice

BÍLÁ STUHA – Stříbrná medaile

Medaile s lištou „ANTARCTIC 1910-13“ byla udělena ve stříbře pobřežní skupině a všem členům Terra Nova, kteří uskutečnili více než jednu plavbu na Antarktidy. Majitelem této medaile byl Steward W.H. Neale – člen Ship´s Party of the Terra Nova. Byl známým členem posádky a je zmíněn v deníku kapitána Scotta, dále v knížkách „Nejhorší cesta na světě“ od Cherry-Garrard a „South with Scott“ od kontradmirála Evanse.